.
.

Ви є тут

В США відбувся перший ракети-носія «Антарес», яка створена за участю підприємств України

21 квітня 2013 року о 24.00 за київським часом з космодрому Уоллопс (Вірджинія, США) відбувся перший демонстраційний пуск ракети-носія (РН) середнього класу «Антарес».

В рамках демонстраційного пуску ракета-носій «Антарес» вивела на орбіту імітатор корисного вантажу на цільову орбіту висотою 250-300 кілометрів з нахилом 51,6 градусів.

Ракета-носій призначена, в першу чергу, для доставки вантажів на Міжнародну космічну станцію, а також для запуску комерційних і державних космічних апаратів.

Ракету-носій «Антарес» створено американською компанією Orbital Science Corporation в рамках міжнародної кооперації за участю підприємств України.

Ракета-носій складається з двох ступенів і космічного вантажного корабля «Сігнус» (третя ступень).

Основна конструкція першого ступеня РН «Антарес» розроблена ДП «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К. Янгеля», виготовлена ДП «Виробниче об'єднання Південний машинобудівний завод імені О.М. Макарова» в кооперації з українськими підприємствами «Хартрон-АРКОС» (Харків), «Київприлад» (Київ), «Хартрон-ЮКОМ» (Запоріжжя), «ЧЕЗАРА», «РАПІД» (Чернігів) та ін.

Підготовка РН «Антарес» до пуску, її випробування і пуск виконано за участю фахівців ДП «КБ «Південне», ДП «ВО ПМЗ», НВО «Хартрон-АРКОС». Українські фахівці у повному обсязі забезпечили виконання всіх операцій у своєму секторі відповідальності.

Завдання пуску виконано повністю. Програма доставки вантажів на міжнародну космічну станцію передбачає запуск десяти РН «Антарес».

Кооперація учасників програми «Антарес» є унікальною, оскільки в рамках цієї програми українська сторона, вперше виконує весь комплекс робіт з проектування, відпрацювання та виготовлення матеріальної частини основної конструкції I ступеня для ракети-носія, замовленої Національним космічним агентством США.

Успішний пуск РН «Антарес» є яскравим прикладом плідної співпраці України і США у космічній сфері.